Podpořit

Víkend pro děti z DD v Kořenově

Víkend pro děti z DD v Kořenově

Od pátku 11.9. do neděle 13.9. se vybrané děti z DD Litoměřice, Krsáná Lípa a Tisá zúčastnily zážitkového víkendu v Kořenově v Horské chatě Zvonice! Děti, dobrovolníky (také ze společností DELL, DNS a IBM) a samozřejmě dospěláky ze SND čekalo mnoho zajímavého. Po páteční volné zábavě sobotní program probíhal již plně podle plánu, protože aktivit bylo mnoho a nebylo snadné je všechny stihnout.

Na dopolední program se děti rozdělily na dvě skupiny. Jedna skupina se vydala na výletu na nejvýše položený maják na světě (Rozhledna maják Járy Cimrmana) s přilehlým muzeem největšího Čecha všech dob, skupina druhá (označme si ji čistě orientačně jako skupinu B 🙂 vyrazila na ccá 25km dlouhý cyklovýlet pod vedením místního instruktura a Honzy z IBM. Odpoledne již všechny děti čekala návštěva lanového centra, kde mnozí překonali sami sebe, naučili se lézt, slanit i jistit kamaráda, zdolali 12m vysokou věž s lanovkou či skok zvaný „koala“ na pytel zavěšený ve výšce. Jak patrno z fotek, příkladem šla neohroženě a odvážně Tereza! Den byl završen bowlingem, opékáním buřtů, ohňostrojem v režii Michala z DELLu a diskotékou.

Nedělní dopoledne patřilo bungee trampolíně, atrakci Big Swing a lezecké stěně, houpačkám a kárám.

Pevně věříme, že se dětem víkend líbil alespoň tak, jako nám, a srdečně děkujeme všem účastníkům, zejména dobrovolníkům a dobrovolnicím Honzovi z IBM, Jitce, Lence, Lucce z DNS, Michalovi z DELLu, Monice z IBM, Monice z Vyžlovky, Vaškovi z IBM a také tetám a strejdům z DD!

Fotogalerie: