Podpořit

Téměř půl milionu pro fond Srdce na dlani

Téměř půl milionu pro fond Srdce na dlani
Ve středu 23.11. se na Střeleckém ostrově konala akce u příležitosti 20. založení fondu Srdce na dlani, pomáhající dětem z dětského domova. Slavnostního večera se zúčastnili známé osobnosti, které s fotografem Jakubem Ludvíkem nafotili na podporu fondu kalendář. Ve dražbě jednotlivých fotografií se vybralo téměř půl milionu korun.

Charitativní večer přišla podpořit herečka Eliška Balzerová, zpěvák Petr Janda, olympijská vítězka Kateřina Neumannová, novinářka Nora Fridrichová a mnoho dalších osobností českého businessu. Večerem provedl Pavel Anděl z České televize, který s fondem dlouhodobě spolupracuje. Ozdobou večera byla i patronka fondu Jitka Kocurová a Miss České republiky 2022 Andrea Kaplanová, která dorazila společně s druhou vicemiss, Karolinou Budka, ve stejných zelenkavých šatech. Svou účast musel na poslední chvíli odříct hokejista Michal Řepík, kterému se právě narodila dcera Isabella.

 

Velice emotivní řeč měla Eliška Balzerová, která zavzpomínala na focení s dětmi z Dětského domova Litoměřice. Známá herečka dětem dovolila, aby ji dle jejich vkusu nalíčily. Z ateliéru pak odcházela s tváří celou pomalovanou, včetně velkého červeného srdce na tváři. Líčidla pak musela rychle umýt, aby stihla odjezd na chatu. V rámci večera vystoupil i nestárnoucí Petr Janda. Ten vyjádřil svou podporu a obdiv dětem za to, jak skvěle se se svým osudem zvládají prát. Sám prý vyrůstal v harmonické úplné rodině a je pro něj jen těžko představitelné, že by se v životě musel obejít bez milující rodiny. S Kateřinou Neumannovou Pavel Anděl zavzpomínal na dojemný moment z olympiády v Turíně, kdy se k ní za cílovou čarou rozběhla malá dcerka. Nyní již dospělá Lucie se focení s Jakubem Ludvíkem také zúčastnila.

 

Nejdráže vydražené obrazy byly se zmíněnými Eliškou Balzerovou a Petrem Jandou, ale na dračku byl i obraz s  Miraiem Navrátilem, frontmanem skupiny Mirai, nebo s Jankem Ledeckým. Jednotlivé kalendáře jsou nyní k dispozici k zakoupení na webových stránkách fondu Srdce na dlani.

138

DĚKUJEME SPONZORŮM

Připojte se k našim dárcům